تغییر دادن امنیت قطعنامه اخبار سیاست خارجی

تغییر دادن: امنیت قطعنامه اخبار سیاست خارجی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی گزینه جنگ با جمهوری اسلامی از بین بردن شد/ اصولگرایان و اصلاح‌طلبان روزه سیاسی بگیرند ، سردار جلالی

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: ساختار نیروهای مسلح متناسب با تهدیدات عوض کردن یافته و سلاح‌ها و استراتژی‌ها بازسازی شده است تا به یک الگوی مقابله برسیم و فر

گزینه جنگ با جمهوری اسلامی از بین بردن شد/ اصولگرایان و اصلاح‌طلبان روزه سیاسی بگیرند ، سردار جلالی

سردار جلالی: گزینه جنگ با جمهوری اسلامی از بین بردن شد/اصولگرایان و اصلاح طلبان روزه سیاسی بگیرند

عبارات مهم : ایران

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: ساختار نیروهای مسلح متناسب با تهدیدات عوض کردن یافته و سلاح ها و استراتژی ها بازسازی شده است تا به یک الگوی مقابله برسیم و فرماندهان دشمن هم می گویند استفاده از گزینه نظامی جهت مقابله با جمهوری اسلامی بسیار پرتلفات و غیرممکن خواهد بود و این یعنی توانستیم گزینه جنگ را از بین بردن کنیم.

به گزارش ایسنا، سردار غلامرضا جلالی مدیر شرکت پدافند غیرعامل در آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی با اشاره به تهدیدات آمریکا و استراتژی های آنان جهت خروج از برجام و برنامه هایی که علیه کشور عزیزمان ایران طراحی و اجرا کردند، گفت: چند سؤال در این زمینه وجود دارد؛ اینکه آیا آمریکایی ها از برجام خارج شدند؟ آیا اساساً آنها برجام را می خواهند یا خیر؟ چه الگویی از توافق مورد نظر آنهاست و آنها چه چیزی از توافق می خواهند؟ چه پیش فرض هایی نسبت به کشور عزیزمان ایران دارند و علت اینکه ما تا پیش فرض های آنها را تشخیص ندهیم، نمی توانیم بفهمیم که چگونه فکر و عمل می کنند، چیست؟ اینکه می گویند احتمال جنگ وجود دارد، درست است و آیا آمریکا به دنبال جنگ با کشور عزیزمان ایران است؟ ما در برابر خروج آمریکا از برجام چه باید کنیم؟

وی در پاسخ به این سؤالات گفت: ما باید به عنوان یک بسیجی در این خصوص اطلاعات داشته باشیم تا بدانیم وظیفه مان چیست. آمریکایی ها احساس می کنند فشارهایی که در برجام داشته اند و کشور عزیزمان ایران بعضی از خواسته های آنها را پذیرفته هست، موجب شده است تا این زمینه وجود داشته باشد که آنها فشار بیشتری آورده و بهره بیشتری ببرند؛ بنابراین با این نگاه از برجام خارج شده است اند تا تعهداتی که در برجام، آنها را از فشار و تحریم کشور عزیزمان ایران محروم کرده بود، از گردن خود بردارند.

گزینه جنگ با جمهوری اسلامی از بین بردن شد/ اصولگرایان و اصلاح‌طلبان روزه سیاسی بگیرند ، سردار جلالی

رئیس شرکت پدافند غیرعامل گفت: آمریکایی ها می خواهند تعهدات کشور عزیزمان ایران در برجام به عنوان کف قابل قبول و تثبیت شده است باقی بمانند و کشور عزیزمان ایران هم متعهد به انجام تعهدات خود باشد؛ آنها تلاش کردند برجام را به عنوان یک پلتفرم یا پایه و مبنای تحریم های مازاد حفظ کنند و برجامی که آمده بود تحریم ها را بردارد، در استراتژی آمریکایی ها تبدیل به پایه و مبنای زیاد کردن تحریم ها شده است بود تا کشور عزیزمان ایران را از بازگشت به شرایط قبل از مذاکرات بترسانند.

جلالی نشانه دیگر استراتژی های آمریکا را محدود کردن معادلات قدرت کشور عزیزمان ایران دانست و گفت: آمریکایی ها می دانند که برجام مقداری از اهداف آنها را تأمین کرده و چون فکر می کنند کشور عزیزمان ایران می خواهد برجام را حفظ کند، بنابراین می خواهند تلاش کنند آن را پایه ای جهت باج خواهی و افزون خواهی های خود قرار دهند؛ بعد تلاش می کنند قدرت موشکی و نفوذ منطقه کشور عزیزمان ایران را در تعهدات برجام بگنجانند.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: ساختار نیروهای مسلح متناسب با تهدیدات عوض کردن یافته و سلاح‌ها و استراتژی‌ها بازسازی شده است تا به یک الگوی مقابله برسیم و فر

وی افزود: اگر به سخنان وزیر امور خارجه آمریکا دقت کنیم که ۱۲ شرط را جهت خودش مطرح کرد و بخشی از آنها امیال و آرزوهایش بود، نشان می دهد که تقریباً بر روی تمامی مؤلفه های قدرت جمهوری اسلامی تمرکز کرده اند تا به واسطه برجام، آنها را کنترل کنند؛ می خواهند اگر بتوانند باج بیشتری از کشور عزیزمان ایران بگیرند.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل در خصوص اینکه کشور عزیزمان ایران برجام را می خواهد یا نه، تصریح کرد: آمریکایی ها تعهدات کشور عزیزمان ایران در برجام را کفِ کار می دانند و معتقدند محدودیت های کشور عزیزمان ایران در برجام باید دائمی شود و تعهدات زیاد کردن یابد؛ به همین علت اروپا را مأمور کردند تا کشور عزیزمان ایران را در برجام نگه دارد و با وعده و وعید وقت کشی کنند تا آنها استراتژی ارزش را دنبال کنند.

جلالی ادامه داد: آمریکایی ها معتقدند برجام مورد نیاز است ولی کافی نیست، برجام کفِ مذاکرات است و تعهدات کشور عزیزمان ایران باید زیاد کردن یابد. آنها می خواهند به واسطه برجام، تحریم ها را زیاد کردن دهند؛ به شکلی که مؤلفه های قدرت کشور عزیزمان ایران را ضعیف، محدود و کنترل کنند. درواقع برجام تبدیل به ابزار و اهرم فشاری تبدیل شده است که بتوانند از آن استفاده کرده و سایر اهداف آمریکا را دنبال کنند.

گزینه جنگ با جمهوری اسلامی از بین بردن شد/ اصولگرایان و اصلاح‌طلبان روزه سیاسی بگیرند ، سردار جلالی

وی افزود: آمریکایی ها یکسری پیش فرض ها نسبت به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران دارند و در اهدافی که نوشته اند احساس می کنند که جنگ اقتصادی شان، کشور عزیزمان ایران را تحت تأثیر قرار داده و پرسشها مطرح شده است در مذاکرات موجب چند تصمیمی و اختلاف میان مسئولان کشور ما شده است که آنها می توانند از آن استفاده کنند. آنها احساس می کنند تحریم بر روی مردم اثر گذاشته و اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … و توسعه فضای سایبری توانسته مدیریت آمریکا بر افکار عمومی کشور عزیزمان ایران جامعه عمل بپوشانند و در چند اتفاق قبلی از آن استفاده کردند. آمریکا این پرسشها را پیش فرض قرار داده و فکر می کند ما در حوزه کنترل نوسانات ارز و پول موفق نبوده و وابستگی ما به دلار را به ابزار قدرتی جهت خود تبدیل کرده است.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل گفت: مسئولان باید وابستگی به دلار را کم کردن دهند، آمریکایی ها فکر می کنند یک نگاه غرب گرایانه در کشور وجود دارد که می تواند به آنها کمک کند؛ همه اینها پیش فرض های آمریکایی ها است و تلاش می کنند آنها را عملی کنند.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل کشور گفت: ساختار نیروهای مسلح متناسب با تهدیدات عوض کردن یافته و سلاح‌ها و استراتژی‌ها بازسازی شده است تا به یک الگوی مقابله برسیم و فر

جلالی اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در پنل آمریکایی ها علیه کشور عزیزمان ایران وجود دارد، مطرح کردن عنوان جنگ هست، ولی ما باید بررسی کنیم که آیا واقعاً آنها به دنبال جنگ با ما هستند؟ در عرصه نظامی یک الفبا جهت صحبت با طرف برابر وجود دارد که به آن دیپلماسی دفاعی می گوییم. ما معتقدیم اگر می خواهیم بازدارندگی ایجاد کنیم، باید یک قدرت در داخل کشور تولید کنیم. به طور مثال در حوزه موشکی، زمینی و هوایی و این قدرت را ذخیره سازی کنیم و بعد این قدرت را در قالب رزمایش نمایش داده و به دشمن تفهیم کنیم تا مطمئن شویم آنها این قدرت را فهمیده اند تا از درک قدرت کشورمان به قدرت بازدارندگی برسند و این تناوب را به صورت مداوم تکرار کنند.

وی افزود: ساختار نیروی زمینی ارتش و سپاه متناسب با تهدیدات عوض کردن و سلاح ها و استراتژی ها را بازسازی کرده و در قالب مانورهای متفاوت تمرین کردیم تا به یک الگوی مقابله رسیدیم؛ آنها نیز این توانمندی ها را بررسی کردند و فرماندهان آنها می گویند استفاده از گزینه نظامی جهت مقابله با جمهوری اسلامی بسیار پرهزینه و پرتلفات و غیرممکن خواهد بود؛ این یعنی توانستیم گزینه جنگ را از بین بردن کنیم.

گزینه جنگ با جمهوری اسلامی از بین بردن شد/ اصولگرایان و اصلاح‌طلبان روزه سیاسی بگیرند ، سردار جلالی

جلالی تاکید کرد: ما امروز متناسب با نیاز کشور تجهیزات نظامی تولید می کنیم. و تسلیحاتی که ساخته ایم اعتبار قدرت دفاعی کشور است.در حوزه بسیج توانسته ایم ۲۰ میلیون بسیجی را ساماندهی کنیم و حداقل ۱۰ میلیون رزمنده در قالب یگان ها بکارگیریم و در رزمایش از انها استفاده کنیم.

وی افزود: استفاده از دروغ و ایحاد نا امیدی و دوراهی مذاکره و ترساندن اقدام دیگری دشمن های هست. نامه ای که عده ای جهت مذاکره با آمریکا نوشتند در واقع دادن پاس به آمریکایی ها بود . رویکردی که می تواند با این تهدیدات مقابله کنند وحدت هست، مسئولان گروه های سیاسی، اصولگرا و اصلاح طلب روزه سیاسی بگیرند و حرف تفرقه افکن نزنند مردم نیز باید هوشیاری داشته باشند و سواد رسانه ای و سیاسی خود را اوج ببرند و بدانند ممکن است اخبار حقیقی نباشد.

رئیس شرکت پدافند غیرعامل اظهار کرد: مردم باید اخبار رابا دقت دنبال و صحت آنها را برسی کنند تا فریب دشمن های را نخورد، البته رسانه ملی نقش اساسی در زیاد کردن سواد رسانه ای مردم دارد که باید به آن عمل کند.

وی افزود: ما باید درک درستی از شرایط داشته باشیم و بتوانیم نفوذی ها را شناسایی کنیم. مسئولان هم باید پرسشها مردم را سریع پیگیری و حل کنند تا مورد سوء استفاده قرار نگیرد و با مجرمان برخورد قاطع شود.

جلالی در آخر گفت: دولت هم باید از معیشت مردم محافظت کند تا تهدیدات اقتصادی دشمن بر سفره مردم اثر نگذارد، کشور در شرایط خاصی قرارد دارد و به نوعی در حال جنگ است ولی ابزار عوض شده است و باید این تهدیدات را شناسایی و با آن مقابله کرد تا بصیرت و هوشیاری ملی زیاد کردن یابد.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | آمریکا | تهدیدات | استفاده | آمریکایی | استراتژی | انقلاب اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog